RYSUNEK WĘGLEM

Zapraszam Państwa do Autorskiego Świata Sztuki,
Przedstawiam Rysunki węglem w technice jaką stworzyłem KONTRARYS.

Każdy rysunek w Oryginale jest NIEPOWTARZALNY. Technika ta nie pozwala nawet autorowi  wykonania kopii (nie ma takich cudów :)) co sprawia, że pojedyncza praca jest UNIKATEM. 
Oprócz Oryginałów proponuję Giclee Printy w jakości Fine Art,  stemplowane, sygnowane z oryginalnym moim podpisem mające wartość kolekcjonerską.
Giclee Printy są wydane tylko w 10 egzemplarzach z danego oryginału.


Seria PRELUDIUM

Z rysunków z serii „Preludium” z lat 60-80 tych zachowało się tylko 7 szt. Wszystkie są w mojej prywatnej kolekcji. Do wszystkich, mam ogromny sentyment z uwagi, iż był to dla mnie czas burzliwych przemian w szukaniu swojej drogi artystycznej. Studiując u znakomitych profesorów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie min. u profesorów Eugeniusza Markowskiego,  Stanisława Poznańskiego, Leszka Hołdanowicza, Adama Styki i Romana Owidzkiego będąc lekko krnąbrnym studentem i wiecznie poszukującym, wymyśliłem własną technikę rysunku Kontrarys.

W całej kolekcji Kontrarys jeden z rysunków jest rysowany tylko węglem i jest to rysunek pt. „Marzenie” przedstawiający chłopca patrzącego na Rolls Royca. Ten samochód był moim marzeniem w dzieciństwie dlatego też powstał taki rysunek.

RWK001-P – „Niemoc” 1976r
RWK002-P – „Dziewka” 1978r
RWK003-P – „Orator” 1978r. Wybór Karola Wojtyły na Papieża
RWK004-P – „O tempora o mores” 1979r.

Seria LEGENDY KRAKOWSKIE

LEGENDY KRAKOWSKIE były wystawiane w 2020roku w Krakowie w Piwnicy Pod Baranami. Wydarzenie pt. „RETURNIADA”

Seria LEGENDY POLSKIE

Seria MONIUSZKO

Seria MOTYWY RODZAJOWE